Ölmeden Önce Kesinlikle İzlenmesi Gereken 3 Anime – Oynadio

Ölmeden Önce Kesinlikle İzlenmesi Gereken 3 Anime

Bana göre ölmeden önce kesinlikle izlenmesi gereken 3 animeyi sizler için yazdım. Eminimki birçoğunuz izledinizde bu animeleri beğenicektir :) şimdiden iyi okumalar ve seyirler.


Shiki

"Ölüm herkes için korkunçtur. Genç veya yaşlı, iyi ya da kötü, herkes için aynıdır. Ölüm adildir. Özellikle korkunç olan bir ölüm yoktur. Ölümü bu kadar korkutucu yapan da bu."


Pek bilinmeyen bir anime olan Shiki korku,vampir,süper-güç ve seinen türlerini içermekte.Myanimelist puanı 7.99 olan anime bana göre gerçekten kesinlikle izlenilmesi gereken bir anime.Gerçekten güzel bir hikayeye sahip ve işleyişi mükemmel.
Animemizin hikayesi,Sotomabura adlı 1300 nüfüsa sahip küçük bir kasabada geçmektedir.Kasaba doğru düzgün yollara bile sahip değildir.Dünya'nın bile unuttuğu bu kasabanın eski yerlileri ölüleri gömme geleneğini sürdürmektedir.Bir gün kasabada 3 ceset bulunur.Kasabanın doktoru bu ölümlere şüpheyle bakmasına rağmen kasabanın yerlilerine doğal sebeplerden olduğunu söyler.Fakat her nasılsa kasabalılar arka arkaya ölmeye başlar bu sizce bir rastlantımı yoksa farklı bir sebepmi?


Boku dake ga Inai Machi

Animemiz çok fazla olmasada ufaktan Steins;Gate animesini andırıyo diyebilirim.Myanimelist puanı 8.64 olan animemiz süper-güç,seinen ve psikoloji türlerini içermekte.

Animemizin hikayesinde manga yazarı olan ana karakterimiz Satoru Fujinuma'nın ölümleri ve faciaları engelliyen bir özel yeteneği vardır.Ölüm veya facia olmadan önce bu olayları görebilme yeteneğine sahiptir.Bu olay gerçekleşmeden önce zamanda geriye gider ve bu olayı engellemeye çalışır.Eğer engelliyemezse bu döngü o olayı engelleyene kadar devam eder.

Bir gün kendisini katil durumuna düşüren bir olayla karşır.Kurbanı kurtarmak için kendini geçmişe yollar fakat sınıf arkadaşı olan Kayo'nun kaybolduğu zamana yani ilkokul yıllarına gelmiştir.Bu olayın üzerine Satoru kendine Kayo'yu kurtarma ve kayboluşundaki gizemi çözme görevini verir.

91 Days

Amerika Birleşik Devletleri'nde alkok üretim-tüketim yasak olduğu dönemlerde geçen animede,Angelo isimli ana karakterimiz henüz küçükken mafya tarafından(Vanetti ailesi) saldırıya uğrar ve annesi,babası ve kardeşi öldürülür. 

Angelo,kaçmayı başarır ve o mafyadan ailesinin intikamını almak için yemin eder.Angelo,doğduğu kasabaya geri döner ve adını Avilio Bruno olarak değiştirir.Avilio bu kasabada mafyanın içine sızmaya çalışır.Arkadaşı Colteo ile birlikte Vanetti ailesine içki satmaya başlarlar.Avilio Vanetti ailesinin içine girmeyi başarır ve ailesinin katillerinden biri olan Nero ile bir yolculuğa başlar.Bu yolculuk onları değiştirecektir.

Mafya animesi olan animemiz gerçekten güzel bir senaryoya sahip,bu arada ABD'de alkol üretim-tüketim yasak olduğu dönemlerde geçiyor demiştik bu dönem gerçektende var ve 1922-1930 yıllarını kapyor.İngilizce ama merak ediyorsanız bakabilirsiniz.)

Karakterlerin tasarımları,müzikler gerçekten çok güzel seçilmiş animede.Her karakterin tipi kendi kişiğini yansıtıyor.Hiçbir bölüm birbirinin aynısı değil ve animeyide burası güzel yapıyor.Her bölüm farklı bir ilginçlikler oluyor.

Oylamaya Katıl!
Kızgın Kızgın
7
Kızgın
Fail Fail
3
Fail
Kültürlü Kültürlü
4
Kültürlü
Komik Komik
2
Komik
Aşık Aşık
4
Aşık
OMG OMG
11
OMG
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Karizmatik Karizmatik
2
Karizmatik
WTF WTF
5
WTF

Ölmeden Önce Kesinlikle İzlenmesi Gereken 3 Anime

Oturum aç

Sen de aramıza tekrardan katıl!
ya da

Captcha!
Henüz hesabın yok mu?
Kayıt ol

Şifre sıfırlama

Şifreni unuttuysan biz hatırlatırız!!

Geri Dön
Oturum aç

Kayıt ol

Sen de aramıza şimdi katıl!
ya da

Captcha!
Geri Dön
Oturum aç
Bir İçerik Türü Seç
Kişilik Testi
Bilgi Yarışması
Oylama/Anket
Haber/Hikaye
Liste
Üzeri Yazılı Resim (Meme)
Video
Audio
Resim/Fotoğraf/Caps